Home ART & CULTURE Iz pera Ljiljane Habjanović Đurović stiže delo “Tamo gde je ona”

Iz pera Ljiljane Habjanović Đurović stiže delo “Tamo gde je ona”

Roman jednog od najčitanijeg i najprevođenijeg pisca sa naših podneblja biće predstavljen na 67. Međunarodnom beogradskom sajmu knjiga

24
0
Korica romana

Novi roman Ljiljane Habjanović Đurović, po svemu jedinstvena priča, predstavlja svedočanstvo o istoriji hrišćanske vere, iskazano kroz čudesnu povest o ikoni Bogorodice Filerimose i onima koji su ovu ikonu čuvali proteklih dve hiljade godina. Ujedno, ovo je knjiga ljubavi prema Presvetoj Bogorodici, koja prožima svaku stranicu ovog dela.

"Tamo gde je ona" je uzbudljiva i potresna saga o ljudima koji su ikonu nosili od Efesa do Antiohije, preko Jerusalima, Konstantinopolja, Rodosa, Malte, pa sve do Ostroga. Koji su je štitili čak i svojim životom, svesni da ona predstavlja nešto veće i važnije od njih samih. Ovo je priča o onima koji su zagledani u Ikonu i prekrasan lik Majke Božje postajali bolji ljudi. Ova knjiga je veličanstvena povest o onima koji su branili hrišćanstvo od jeretičkih učenja protiv Presvete Bogorodice", istakla je autorka Ljiljana Habjanović Đurović.

Ove godine će se u prodaji naći prvi deo ove knjige, a kako je Habjanović Đurović najavila, u narednom periodu se može očekivati i nastavak romana u formi drugog toma, u kojem će biti dostupan nastavak priče o čuvarima hrišćanske vere.

Ovogodišnji Beogradski sajam knjiga počinje 19. oktobra i trajaće do 27. oktobra, a Ljiljana Habjanović Đurović će, kao i svake godine, biti prisutna na štandu svoje izdavačke kuće, gde će se družiti sa čitaocima i potpisivati knjige. To je jedinstvena prilika da čitaoci uživo sretnu autorku i saznaju više o procesu nastanka njenih knjiga, kao i o novom romanu "Tamo gde je ona".

Pored predstavljanja novog romana, ove godine obeležava se i značajan jubilej – 25 godina od objavljivanja romana “Paunovo pero”, kao i punih 25 godina neprekidnog doštampavanja novih izdanja ovog romana, što svedoči o njegovom trajanju i uticaju na čitalačku publiku. Kako autorka ističe: “Paunovo pero je knjiga dokaza da je ženska čežnja nepromenljiva, a ženska muka uvek ista. Od postanka sveta, i boginje i smrtnice žive istu žensku sudbinu”.