Home ART & CULTURE Barbie i Oppenheimer vode po nominacijama za nagrade SAG

Barbie i Oppenheimer vode po nominacijama za nagrade SAG

Hitovi Grete Gervig i Kristofera Nolana takmičiće se za glavnu nagradu za najbolju glumačku postavu uz filmove "The Color Purple", "Killers of the Flower Moon" i "American Fiction"

74
0
Foto: printscreen www.youtube.com/@GoldenGlobes

Filmovi koji su se prošlog leta takmičili u obračunu nazvanom “Barbenhajmer” i napunili bioskopske kase osvojili su po četiri glavne nominacije, uključujući i one za glumačke ansamble

Pored Kilijana Marfija, koji je dočarao “oca atomske bombe”, za najboljeg glumca su nominovani: Bredli Kuper (“Maestro”),
Kolman Domingo (“Rustin”), Pol Džijamanti (“The Holdovers”) i Džefri Rrajt (“American Fiction”).

Iznenađenje je da među nominovanim za kategoriju najbolji glumac nije Leonardo DiKaprio, zvezda filma “Killers of the Flower Moon”, kao ni “Jadna stvorenja”, film originalnog naslova “Poor Things”, koji je pokupio Zlatni globus za najbolji filmski mjuzikl ili komediju.

Pored Margo Robi, zvezde ostvarenja “Barbi”, u kategoriji najbolja glumica nominovane su Anet Bening (“Nyad”), Lili Gledstoun (“Killers of the Flower Moon”), Keri Maligan (“Maestro”), Margo Robi (“Barbie”) i Ema Stoun (“Poor Things”).

Ove godine priznanje za životno delo biće uručeno pevačici, glumici i režiserki Barbri Strejsend.

Ceremonije SAG nagrada održaće se 24. marta u Los Anđelesu, a prenosiće se uživo na Netfliksu.

Lista ostalih nominovanih:

Najbolji sporedni glumac

Sterling K. Braun– “American Fiction”
Vilijam Defo – “Poor Things”
Robert De Niro – “Killers of the Flower Moon”
Robert Dauni junior – “Oppenheimer”
Rajan Gosling – “Barbie”

Najbolja sporedna glumica

Emili Blant – “Oppenheimer”
Danijel Bruk – “The Color Purple”
Penelope Kruz – “Ferrari”
Džodi Foster – “Nyad”
Davajn Džoj Rendfolf – “The Holdovers”

Najbolja postava u dramskoj seriji

“The Crown”
“The Guilded Age”
“The Last of Us”
“The Morning Show”
“Succession”

Najbolja postava u humorističnoj seriji

“Abbot Elementary”
“Barry”
“The Bear”
“Only Murders in the Building”
“Ted Lasso”

Najbolji glumac u dramskoj seriji

Brajan Koks– “Succession”
Bili Krudap – “The Morning Show”
Kiran Kalkin – “Succession”
Metju Mekfajden “Succession”
Pedro Paskal– “The Last of Us”

Najbolja glumica u dramskoj seriji

Dženifer Aniston – “The Morning Show”
Elizabet Debicki – “The Crown”
Bela Remzi – “The Last of Us”
Keri Rasel – “The Diplomat”
Sara Snuk – “Succession”

Najbolja glumica u humorističnoj seriji

Aleks Bronstajn– “The Marvelous Mrs. Maisel”
Rejčel Brosnahan – “The Marvelous Mrs. Maisel”
Kinta Bransan – “Abbott Elementary”
Ajo Edebiri – “The Bear”
Hana Vadingem – “Ted Lasso”

Najbolji glumac u humorističnoj seriji

Bret Goldstajn – “Ted Lasso”
Bil Hader – “Barry”
Ebon Mos-Bačrik– “The Bear”
Džejson Sudejkis – “Ted Lasso”
Džeremi Alen Vajt – “The Bear”

Najbolja glumica u miniseriji

Uzo Aduba – “Painkiller”
Ketrin Han – Tiny Beautiful Things”
Bri Larson – “Lessons in Chemistry”
Bel Pauli – “A Small Light”
Ali Vong– “Beef”

Najbolji glumac u miniseriji

Met Bomer – “Fellow Travelers”
Džon Ham – “Fargo”
Dejvid Ojelouo– “Lawmen: Bass Reeves”
Toni Šalub– “Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie”
Stiven Jan – “Beef”

Najbolja izvedba televizijskog kaskaderskog ansambla

“Ahsoka”
“Barry”
“Beef”
“The Last of Us”
“The Mandalorian”

Najbolja izvedba fimskog kaskaderskog ansambla

“Barbie”
“Guardians of the Galaxy Vol. 3”
“Indiana Jones and the Dial of Destiny”
“John Wick: Chapter 4”
“Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One”